KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13714198
*
nr 1371 4198
Sigurd Möller
(1895-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 54x64 cm
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 19:49:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 01:38:57
1
100 kr
11/1 08:27:04
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigurd Möller
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Läs mer om Sigurd Möller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sigurd möller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Sigurd Möller
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Läs mer om Sigurd Möller
nr 1371 4198
Sigurd Möller
(1895-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 54x64 cm
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 01:38:57 | 1 | 100 kr |
11/1 08:27:04 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigurd Möller
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.Läs mer om Sigurd Möller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sigurd möller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19