KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13714198
*
nr 1371 4198
Sigurd Möller
(1895-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 54x64 cm
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 19:49:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 01:38:57
1
100 kr
11/1 08:27:04
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigurd Möller
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Läs mer om Sigurd Möller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sigurd möller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Sigurd Möller
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
Läs mer om Sigurd Möller
nr 1371 4198
Sigurd Möller
(1895-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 54x64 cm
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/1 01:38:57 | 1 | 100 kr |
| 11/1 08:27:04 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigurd Möller
Sigurd Möller, svensk bildkonstnär född 1895, död 1984.Läs mer om Sigurd Möller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sigurd möller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



